Jučer sam se sjetio plave

Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi. Povodom Međunarodnog dana tolerancije učenici i učitelji OŠ Pavao Belas posjetit će kazalište za slijepe i slabovidne osobe te pogledati predstavu Jučer sam se sjetio plave. Cilj našeg posjeta kazalištu je uklanjanje predrasude prema slijepim i slabovidnim osobama, odnosno senzibiliziranje učenika za mogućnosti i umjetničke kreacije slijepih i slabovidnih osoba. Učenici će osvijestiti sljedeće vrijednosti: poštivanje ljudskih prava, tolerancija i uvažavanje različitosti, pravičnost, jednake mogućnosti, suradnja i odgovornost svih sudionika u razvoju društva, nenasilje, pravo na umjetničku kreaciju i jednakost unatoč invaliditetu.