Uz čitanje riječi rastu

Učenici 6. B razreda naše škole pridružili su se projektu eTwinning projektu „Uz čitanje riječi rastu“ autorica Marije Bulut Lukačević i Monike Mužar Kos iz OŠ Ladimirevci te Ljiljane Marinjak iz OŠ Hinka Juhna u Podgoraču. Ovaj je projekt usmjeren na razvoj čitalačke kulture među djecom i poticanje kritičkog mišljenja. Učenici su se družili s knjigama tijekom školske godine te otkrivali ljepotu knjige.

Oslikana majica

Čitanje knjiga potiče razvoj empatije, kreativnost, brže rješavanje zadataka, bogate naš rječnik. Ovim se projektom željelo približiti djeci čitanje knjiga te time izgrađivati kulturu čitanja, razvijati čitalačku vještinu učenika i njihovo kritičko mišljenje. Kroz naviku čitanja i promišljanja različitih vrsta književnih dijela utjecati i na cjeloživotno obrazovanje učenika, poticati radost čitanja, uvoditi u čitanje, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za samostalno posuđivanje i čitanje knjiga i time utjecati na izgrađivanje svestrane stvaralačke osobe razvijenih sposobnosti čitanja, izražavanja, doživljavanja i vrednovanja književnih djela, razvijati kulturu provođenja slobodnog vremena. Čitanje je, za razliku od gledanja televizije, proces gdje sami stvaramo slike o pročitanom tekstu u glavi i na taj način razvijamo kreativnost, a istovremeno poboljšavamo našu koncentraciju.