Kućice za ptice

Naši vrijedni Mladi tehničari sa svojom voditeljicom Terezom Šestak, učiteljicom tehničke kulture, prošli su tjedan u školsko dvorište postavili kućice za ptice. Izrada kućica od drveta odlična je mogućnost za pronalaženje novih prijatelja u ptičjem svijetu jer sada kad su dani kraći, a zima kuca na vrata svatko se veseli ugodnoj i toploj kući. Ptice zimi moraju pronaći sigurno skrovište i dovoljno hrane, a to su im omogućili naši Mladi tehničari u suradnji s Malim ekolozima koji su se pobrinuli za hranu. Zimsko hranjenje ptica pruža odličnu priliku i za promatranje različitih vrsta ptica i njihovog ponašanja iz neposredne blizine. To posebno vrijedi za one koji su se tek počeli upoznavati s ovim pernatim bićima.

Zahvaljujemo se i našem domaru Anti Kuštri koji je pomogao obojiti kućice i postaviti ih u krošnje visokih stabala u školskom dvorištu.