eTwinning projekt: Dan jabuka

Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!, poznata je narodna poslovnica koja govori o jabuci kao kraljici voća. Dana 20. listopada obilježava se Svjetski dan jabuka, a obilježavanje je počelo 1990. godine u Londonu s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta. Jabuka je predstavljena kao simbol fizičke, kulturne i genetske raznolikosti koju je neophodno očuvati. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka prihvatile brojne škole, organizacije i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.Prema podacima Hrvatske gospodarske komore, prosječna potrošnja jabuka po stanovniku u Republici Hrvatskoj iznosi 15 kg godišnje. I naša škola se uključila u obilježavanje Dana jabuka preko eTwinnig projekta u kojem su sudjelovali učenici 5,. 7. i 8. razreda. Jedni su crtali jabuke, drugi su istraživali sve o jabukama (zanimljivosti, poslovice, narodne običaje, jabuka u umjetnosti i znanosti…) Bilo je vrlo zanimljivo u tjednu 14.-18. listopada. Sretan dan jabuka!