eTwinning projekt – PixelArt

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Učenje programiranja pomaže nam da proširimo svoje razumijevanje o tome na koji način funkcionira tehnologija te potiče razvijanje kognitivnih sposobnosti i vještina s ciljem istraživanja novih ideja i razvijanja inovativnosti. Učenici su u tjednu programiranja radili tehnikom PixelArta što je bio i cilj ovoga projekta. Događaj smo prijavili na Code Week i učenici su dobili potvrdu da su sudjelovali u tjednu kodiranja.

Cilj je projekta bio potaknuti učenike na jednostavan pristup kodiranju pomoću PixelArt tehnike. Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj približiti programiranje i digitalnu pismenost svima a ponajviše djeci. Ove godine u našoj školi inicijativi su se priključili učenici šestihrazreda. Odabrane aktivnosti bile su relativno jednostavne , no upravo je to kod određenih učenika bilo presudno da suzbiju strah od programiranja. Provedene aktivnosti karakteriziralo je stjecanje vještina potrebnih za uspješno učenje programiranja bez uporabe računala. Kako smo u listopadu učili povijest hrvatskoga jezika, učenici su odlučili spojiti glagoljicu i kodiranje te smo prijavili svoje aktivnosti na Code Week.