Moj kućni ljubimac

Projektom se željelo prikazati kućne ljubimce naših učenika, dijelile su se ideje o razlozima koji ih inspiriraju da imaju kućne ljubimce . Raspravljalo se o vrstama kućnih ljubimaca koje imaju ili koje bi željeli imati i o načinu na koji brinu o njima. Ideja je projekta omogućiti djeci da razmjenjuju priče o svojim kućnim ljubimcima: kako se zovu, kako izgledaju, što vole , kako učenici provode vrijeme sa svojim ljubimcima itd. U projektu su djeca razgovarala i o spašavanju životinja s ulice i o skloništima za životinje.

Cilj ovog projekta je da djeca školske dobi razmjene informacije o životinjama i kućnim ljubimcima. Djeca su crtala životinje, fotografirala ih ili snimala te su pisala kratke sastavke o kućnim ljubimcima, postavljala slike i videozapise. Ovim se projektom željela razvijati svijest o važnosti poštivanja životinja i empatije prema životinjama te o odgovornosti za kućne ljubimce. U tijeku projekta željele su se organizirati akcije za pomoć životinjama u skloništu za životinje. Boljim upoznavanjem životinja djeca bi se trebala osjećati sigurnije u društvu životinja. Prva je aktivnost u projektu bila fotografirati kućne ljubimce te izraditi prezentaciju o njima. Učenici su uz opis kućnih ljubimaca napisali nešto i o porodici kojoj kućni ljubimac pripada, navikama, hrani koju voli. Do potrebnih su informacija učenici dolazili istraživanjem na internetu te u školskoj i gradskoj knjižnici. Nakon prezentacija o kućnim ljubimcima u razredu učenici su predložili da organiziramo izložbu njihovih kućnih ljubimaca.