Misionarke u našoj školi

Prema planu kulturne i javne djelatnosti škole, 28. rujna, obilježili smo Misijski dan primanjem gošći iz Benina, s. Isabelle Koumakpayi i s. Marcelle Avocetien.  Na samom početku susreta gospodin Andrej Peklić, ravnatelj škole, pozdravio je gošće prigodnim riječima te ih zamolio da se predstave.  Na veliko iznenađenje sestre su nekoliko rečenica o sebi i svom djelovanju u Beninu i sada u Hrvatskoj izgovorile na našem hrvatskom jeziku što je bilo popraćeno jakim pljeskom. Učenici i djelatnici pozorno su slušali i gledali prezentaciju o Beninu te su upoznali geografski položaj Benina, stanovništvo i jezik, kulturno-povijesne običaje i događaje, a najviše o čvrstoj vezi Hrvatske i Benina, koja je humanitarna kroz nekoliko hrvatskih projekata kao što su Marijini obroci, Marijini ruksaci kojih je tijekom šk. godine 2017./2018. u školi skupljeno 72 komada te o izgradnji pastoralnog centra bl. Alojzija Stepinca na jugu Benina u župi Sv. Obitelji u Adjarri  i mnoge druge. Nakon prezentacije gošće su nam otpjevale pjesme na službenom francuskom jeziku i domaćem afričkom uz pratnju bubnjeva i kastanjeta te zaplesale svojim tradicionalnim afričkim plesom. Ritam pjesama i plesa bio je popraćen oduševljenim pljeskanjem sviju prisutnih.