Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Učenici naše škole 17. studenoga obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje  sa svojim učiteljima i razrednicima na Satu razrednika gledajući dokumentarne filmove i fotografije te razgovorom o obrani grada, patnji i hrabrosti građana Vukovara.

U popodnevnoj je smjeni održana kratka priredba na kojoj su učenici 4. razreda otpjevali dvije pjesme posvećene Gradu Heroju. Na priredbi je pročitana i pjesma o Vukovaru te Priča o gradu Siniše Glavaševića. Učiteljica povijesti učenicima je prezentacijom objasnila što se događalo u Vukovaru 1991. godine. Učenici su upotpunili svoje znanje o velikim žrtvama rata te su učili o važnosti Domovinskog rata.

Nakon priredbe učitelji su s učenicima prošetali do parka ispred škole gdje su zapalili lampione u znak sjećanja na sve žrtve rata te kako bi im odali počast i duboko poštovanje.