Breaking News – My Favourite Book

Cilj je projekta Breaking News – My Favourite Book popularizacija čitanja i razvoj medijske pismenosti učenika. Učenici su birali svoju najdražu knjigu, prepričali su njezin sadržaj u formi vijesti te su snimali film o pročitanoj knjizi.

Učenici su za partnersku školu odabrali knjigu Šime Storića “Poljubit ću je uskoro možda”, a partnerska je škola za nas odabrala knjigu “Smogovci”.

Učenici su snimili film u obliku vijesti o knjizi “Smogovci” te prepričali sadržaj najdraže knjige u alatu Breakyourownnews.

Učenici su napravili i intervju s profesoricom hrvatskoga jezika o knjizi te su pisali biopjesme o glavnom liku.

Svoje zadovoljstvo radom u projektu učenici su napisali u završnoj evaluaciji projekta.

Ivanka Tomić, prof. hrvatskoga jezika