eTwinning projekt – Journey to Cultures

Naša škola je ove školske godine sudjelovala u eTwinning projektu „Journey to Cultures“, virtualnom putovanju kroz različite države: Italiju, Francusku, Španjolsku, Tursku i Hrvatsku. Sudjelovali su čenici šestog a i b razreda pod mentorstvom Ivane Lovrić, prof. engleskog jezika.

Projekt je započeo u rujnu, a privodi se kraju u svibnju. Glavni cilj projekta bio je potaknuti upoznavanje različitih kultura i prihvaćanje različitosti, razvijanje jezičnih kompetencija u engleskom jeziku te korištenje novih tehnologija.Ciljevi su ostvareni, što je vidljivo i iz evaluacije učitelja i učenika. Evaluacija učitelja u projektu Journey to Cultures

Zahvaljujući ovom projektu učenici su imali priliku direktno putem video poziva surađivati s učenicima iz partnerskih zemalja. Proširili su svoje znanje o jeziku drugih zemalja i istraživali posuđenice i tuđice, pisali zajedničku pjesmu, izrađivali turistički vodič te odradili niz drugih zadataka.

Riječi koje nas povezuju

Predstavljanje partnera

Acrostic poem

Turistički vodič

Budući je ovo druga godina u kojoj surađujemo s istim partnerima, jedan od nama najdražih ishoda su nova prijateljstva.

U sklopu projekta „Journey to Cultures“ učenice šestog razreda su surađivale na pjesmi posvećenoj miru.

AKROSTIH PJESMA

Turistički vodič koji su izradili učenici šestog razreda u sklopu eTwinning projekta „Journey to Cultures“. Naši učenici su istraživali atrakcije koje su im zadali francuski partneri, a potom u alatu Thinglink izradili svoju stranicu

TOURIST GUIDE BOOK

Ivana Lovrić, profesorica engleskoga jezika