eTwinning projekt: Ecco Homo (First People)!

Pojava čovjeka (Homo sapiens) na Zemlji jedinstven je događaj. Čovjek je
posebna vrsta živih bića koja se pojavila na našoj planeti, različita od
svih drugih, jedini hoda uspravno i ima razum. Projektom “Ecco Homo” željelo se istražiti i naučiti više o prvim ljudima na Zemlji. Za potrebe projekta organizirani u seminari , a predavači projektnim partnerima i učenicima bili su eminentni stručnjaci koji se bave arheološkim proučavanjima pojave ljudi na Zemlji. Učenici su istraživali povijesna nalazišta i arheološke muzeje u svojim zemljama te su na vebinarima predstavljali svoje radove ostalim učenicima. U projektu je sudjelovalo 13 projektnih partnera iz Turske, Rumunjske, Hrvatske, Španjolske i Jordana te 55 učenika.

Krapinski pračovjek

Primarni cilj projekta je uporaba muzeja u obrazovne svrhe, a projekt se tematski bavio “prvim ljudima”. Učenici su provodili istraživanja postava paleolitskog razdoblja u arheološkim muzejima.