Signs of the universe – singing nature

Međunarodni eTwinning projekt “Signs of the Universe – Singing Nature” provodili su učitelji iz 11 zemalja od studenoga 2019. do svibnja 2021. Projekt se provodio u četiri faze:

Čišćenje okoliša škole
  1. Sklad okoliša – sudionici su predstavili ljepotu prirode u najbližem mjestu stanovanja, a zatim raznolikost i bogatstvo ekosustava pronađenih u Europi. 2. Briga za prirodu -provelo se istraživanje zašto trebamo zaštititi prirodni okoliš i sudionici su napravili umne mape na ovu temu, učenici su pripremili umjetničke crteže koristeći riječi “razmišljanje o prirodi”. 3. Aktivnosti za prirodu – učenici u akciji – pripremljeni su plakati, letci, provedena nastava o recikliranju, učenici su otkrili kako se obnovljivi izvori energije koriste u njihovim regijama, sudjelovali su u čišćenju okoliša i sadnji drveća i biljaka. 4. Međunarodna suradnja daje snagu prirodi – u suradnji su učenici pripremili film, e-knjigu i multimedijsku prezentaciju u kojoj su zajedno predstavljeni prikupljeni materijali.