Good Act Epidemic

Biti dobar prvo je načelo biti čovjek i neizbježan je dio obrazovanja. Željeli smo osvijestiti naše učenike o vrijednosti dobrote kako bi svjesno odabrali da budu dobri. Željeli smo potaknuti ljude da preuzmu odgovornost za bolji svijet. U projektu su sudjelovali učenici 6. A, 6. B i 8. B te su kroz razne aktivnosti upoznavali kako biti dobar prema planetu Zemlji, životinjama, obitelji i prijateljima. U projektu je sudjelovalo 15 učitelja i 230 učenika.

Projektne aktivnosti počeli smo u studenom čišćenjem okoliša škole i sadnjom stabla jabuke u školskom dvorištu.

Sadnja jabuke

U prosincu smo dobrotu pokazali prema svojim prijateljima, obitelji i neznancima.

Izrada Orašara

U siječnju smo pisali basnu, a u veljači smo se bavili našim hobijima. Najzanimljivijer aktivnosti bile su zajednički rad na pjesmi: pisanje teksta, komponiranje glazbe i pjevanje. Zajednički smo stvorili i deklaraciju o dobroti.

Deklaracija

Ivanka Tomić