eTwinning projekt: Digital Art

Projektom “Digital Art” željela se pružiti prilika učenicima da se izraze kroz različite umjetničke aktivnosti kojima se potaknulo njihovo kreativno razmišljanje. Digitalna umjetnost je suvremena umjetnost koja koristi metode masovne produkcije putem digitalnih medija. Velik broj umjetnika otkrio je svoj talent baš u digitalnom svijetu te u njemu nastavio djelovati, razvijati se i otkrivati nove tehnike i metode izražavanja. Učenici su saznali informacije o svjetski poznatim slikarima, umjetničkim djelima i tehnikama u umjetničkim djelima. Učenici su različitim umjetničkim tehnikama razvijali svoju kreativnost sudjelujući u raznovrsnim aktivnostima: virtualnom obilasku svjetskih muzeja, izradi fotografija umjetničkim tehnikama, istraživanju zajedničke kulturne baštine, virtualnoj izložbi fotografija nadahnutoj radovima poznatih slikara, stvaranju zajedničke bajke. U projektu je sudjelovalo 9 projektnih partnera iz Hrvatske, Španjolske i Turske te 48 učenika.

Digitalna fotografija

Cilj projekta je bio razviti vještine koje potiču kreativno razmišljanje poput estetskog razumijevanja umjetničkih djela, pružiti mladima informacije o svjetski poznatim slikarima, umjetničkim djelima i tehnikama u umjetničkim djelima. Kroz aktivnostu koje su se provodile, učenicima je omogućeno da postanu kreativni pojedinci koji imaju razvijen osjećaj odgovornosti. Učenice koje su sudjelovale u projektu radile su u trima grupama (svaka je grupa imala tri člana). Prva je grupa istraživala i prikupljala općenite informacije o digitalnoj umjetnosti (Što je digitalna umjetnost?), druga je grupa obilazila virtualno poznate svjetske muzeje te je bila dio međunarodnog mješovitog tima (Crveni tim) koji je istraživao crveno obojene umjetničke radove po cijelom svijetu te su napravile fotografije umjetničkim tehnikama, treća je grupa radila na izradi zajedničkoga novogodišnjeg umjetničkog kalendara te je sudjelovala u pisanju zajedničke bajke pod naslovom “Mala umjetnost”.