We celebrate European Day of Languages

Naša je škola u suradnji s OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića pokrenula projekt We celebrate European Day of Languages kojim će seobilježiti Europski dan jezika kako bi se učenici upoznali s bogatstvom jezika u svijetu i podigli svijest o važnosti učenja stranih jezika.

Ciljevi projekta su:
– prigodno obilježiti Europski dan jezika
– razvijati odgovornost prema očuvanju vlastitog jezika i poštivanju jezičnih i kulturnih različitosti
-razvijati svijest o važnosti i potrebi učenja stranih jezika
– izgrađivati svijest o ulozi jezika u povezivanju naroda i kultura u Europi i svijetu
-poticati toleranciju i prihvaćanje različitosti

Projekt će svakoj partnerskoj školi pružiti materijale (čestitke i snimke) za proslavu Europskog dana jezika. Učenici će naučiti neke nove riječi na stranim jezicima i upoznati djecu iz različitih zemalja. Konačan proizvod projekta bit će digitalna knjiga sa svim aktivnostima učenika.