Terenska nastava šestaša

Učenici 6. razreda u pratnji svojih razrednica posjetili su 9. listopada Muzej iluzija i Tifološki muzej u Zagrebu. Posjet Muzeju iluzija bio je izrazito zanimljiv. Učenike se najviše dojmila kosa soba u koju nije bilo lako ući jer nastaje vrtoglavica na samom ulasku. Zanimljive su im bile i soba ogledala, kao i obrnuta soba.

Učenici su kroz zabavne eksponate učili o vidu i percepciji. U sklopu muzeja nalazi se pametna igraonica u kojoj se posjetitelji mogu zabaviti i natjecati rješavajući razne mozgalice,  slagati puzzle i ostale didaktičke igre. Nakon obilaska Muzeja iluzija učenici su posjetili i Tiflološki muzej u Zagrebu. Cilj terenske nastave bio je jačanje etičnosti i senzibilizacije prema osobama oštećena vida. Upoznali smo braicu, pismo za slijepe, kretali smo se u tami s bijelim štapom.