Izložba: eTwinning u Belasu

276 uglavnom međunarodnih projekata, 58 Europskih oznaka kvalitete, 80 Nacionalnih oznaka kvalitete, dvije oznake eTwinning škole 2020./2021. i 2023./2024.Suradnja s europskim partnerima, suradnja sa školama od Portugala do Turske, od Švedske do Grčke. Prijateljstva i suradnja koja se često pretaču u projekte u nastavcima, s istim partnerima, godinu za godinom.Zajednički online satovi, tijekom nastave, ali nerijetko i vikendom, razgovori o projektnim temama, ali i o svakodnevnim temama zanimljivim mladima iz svih zemalja, tiskanje zajedničkih zbirki priča, kolekcije slikovnih materijala, zbirka autorskih interaktivnih igara. Teme koje su našim učenicima približile upotrebu digitalnih alata, čitanje, kreativno pisanje, rješavanje problema i istraživačko učenje, govorne vještine prvenstveno na engleskom jeziku, zaštitu prirode, izradu autentičnih materijala poput lutkica, maketa, igračaka.

Naša priča u eTwinningu počinje 2018. projektom Pipi Duga Čarapa putuje Hrvatskom. Priča će se svakako nastaviti jer eTwinning je jednako: prijateljstvo, suradnja, razmjena znanja, komunikacija, aktivna uporaba engleskog jezika, tolerancija, istraživanje, rješavanje problema, upoznavanje drugih kultura, samopouzdanje, obazrivost.Izložba je postavljena u utorak, 16.svibnja kako bi objedinila proslavu Dana eTwinninga 9.svibnja i naš Dan škole 19.svibnja. Autorice izložbe su Ivanka Tomić i Ivana Lovrić, učiteljice hrvatskog i engleskog jezika.