Melitino proljeće

U Oroslavju je u srijedu, 7. lipnja 2023. godine, održana završna svečanost i dodjela nagrada u sklopu likovno-literarnog natječaja Melitino proljeće.

Melitino proljeće je i ove godine, u čast i spomen učiteljici Meliti Peternel, koja je krajem 2020. godine izgubila borbu s teškom bolešću, organizirala Osnovna škola Oroslavje. Proveden je natječaj dječjeg likovnog i literarnog stvaralaštva, koji je ove godine poprimio i međunarodni karakter. Na natječaj s temom Proljetna basna pristiglo je 1077 likovnih radova iz 138 škola iz Hrvatske, a u posebnoj kategoriji ‘Malta’ sudjelovali su i likovni radovi učenika uz St. Paul’s Bay Primary School s Malte. Pristigla su i 272 literarna rada iz 53 škole iz Hrvatske, stoga povjerenstva nisu imala nimalo lak zadatak. Među odabranima našla se i naša učenica Ana Čujko, 6. A sa svojom proljetnom basnom.