Dan sigurnijeg interneta 2020.

Povodom međunarodnog Dana sigurnijeg interneta 11. veljače, Centar za sigurniji internet i suradnici već petu godinu zaredom organiziraju aktivnosti s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije uporabe tehnologije i mobilnih uređaja među mladima i djecom, ali i roditeljima. Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je ‘Zajedno za bolji internet’.

Učenici 5. a, 5. b, 5. c. 6. a i 6. b razreda naše škole uključili su se u različite aktivnosti povodom tog dana: predavanje o sigurnosti te odgovornom korištenju interneta, pravila ponašanja na internetu, čitanje slikovnice ‘Sigurno s Neticom’, kviz, ankete i igre te poruke o sigurnijem internetu koje su sami napravili u digitalnom alatu Word Art.

Ove smo se godine uključili i u dva e-Twinning projekta koji se bave sigurnosti djece na internetu te medijskom pismenošću.