LIVING CITIES

Living cities (YAŞAYAN ŞEHİRLER) je projekt u koji se naša škola uključila kako bi vanjska obrazovna okruženja škole (muzeji, tematski parkovi, znanstveni centri, knjižnice i kazališta) postala dio obrazovanja i stvorila u djece umjetnički talent i kreativne snage. Učitelji su počeli projekt identificiranjem muzeja, obrazovnih tematskih parkova, knjižnica, kazališta i znanstvenih centara u kojima su izložene kulturno-povijesne vrijednosti grada u kojem žive. U projektu učitelji integriraju vanjska obrazovna okruženja s vlastitim obrazovnim programom i rade s učenicima na aktivnostima vezanim uz projekt. U projekt je uključen 61 učitelj iz raznih europskih zemalja, a naša škola je jedina hrvatska škola u projektu.