Terenska nastava petaša

Dana 9.10.2019. učenici petih razreda naše škole posjetili su HNK i Etnografski muzej u Zagrebu.

Čuli smo priču o nastanku i izgradnji kazališta, loži u kojoj je sjedio car te mornarima koji su bili prvi zaposlenici u kazalištu jer su bili spretni i neustrašivi, a i znali su baratati konopcima i raznoraznom užadi koja je neizostavan dio kazališnih rekvizita.

U Etnografskom smo muzeju vidjeli zanimljive maske iz daleke nam Afrike i čuli priče o običajima tamošnjih plemena te smo naučili ponešto i o pokrivalima za glavu koja su nosili ljudi u Hrvatskoj i svijetu kroz povijest. Zatim smo naučili nešto o ritmu na prezanimljivoj radionici djembe bubnjeva. Simpatični glazbenik iz Senegala poučio nas je da ‘djembe’ znači ‘dođite, nešto se zanimljivo događa!’ te je po tom uzviku ovaj instrument i dobio ime.

Proveli smo lijep dan u Zagrebu, zabavili se i štošta naučili.

Vaši petaši