eTwinning projekt: In nature Our Animals

Zaštita napuštenih životinja, njihove potrebe, uklanjanje strahova i zapreka naših učenika prema životinjama, pružanje učenicima svijesti o pravima životinja i ljubavi prema životinjama – bili su glavni ciljevi projekta.

Na početku projekta predstavili su se svi projektni partneri i učenici: 50 učitelja i 174 učenika. Prva je aktivnost učenika bila izrada loga te internetsko glasovanje o najboljem.

Učenici su obilježili Svjetski dan životinja, pogledali su dokumentarni film o pticama, pripremili su brošuru “Autumn Season and Street Animals”, pripremili su video o prirodi svoga zavičaja:

U međunarodnim mješovitim timovima učenici su izrađivali zajednički poster:

Zajednički poster

Slali su poruke najdražem životinjskom prijatelju. Radeći u projektu, učenici su usavršavali znanje engleskoga jezika, naučili su kako se odnositi prema napuštenim životinjama i što će učiniti ako pronađu takvu životinju na ulici.

Pripremila: Ivanka Tomić