Safer Internet Day 2021.

Ovim se projektom obilježio Dan sigurnog interneta 2021. Učenici su upoznali koje sve opasnosti skriva internet te kako se zaštiti i odgovorno koristiti internet i dostupne usluge. Krađe identiteta, prevare, gubitak podataka, virusi… opasnosti ima toliko da se u njima vrlo teško snaći, no zajedničko im je jedno – sve dolaze putem interneta. Internet sadrži mnoštvo korisnih sadržaja Pored korisnih sadržaja postoje i štetni i zlonamjerni sadržaji. Među velikim brojem korisnika nalaze se i oni korisnici kojima je glavni cilj nanijeti štetu drugima. Kroz projekt učenici su učili koje sve opasnosti skriva internet te kako se zaštititi na internetu.

Plkat o sigurnosti na internetu

Obrazovni ciljevi ovoga projekta bili su: pronalaziti i vrednovati informacije, formulirati pretragu na internetu na način da se izbjegnu neželjeni sadržaji, prepoznati i razlikovati opasnosti na internetu, opisati postupke za zaštitu računala, programa i sadržaja na internetu, zaštititi svoje i tuđe osobne podatke na internetu, prepoznati vrste elektroničkog nasilja, opisati i poduzimati mjere sprječavanja elektroničkog nasilja, nabrojati i primijeniti pravila lijepog ponašanja na internetu (netiquette), surađivati u online okruženju.